Inter hostel Liberec - budget accommodation
czech english deutsch polski rusky

NEjvětší výstavu českého skla a bižuterie najdete již popáté od 11.srpna do 14.srpna v prostorách Eurocentra v Jablonci nad Nisou. Výstava bude doprovázena ukázkami vybraných technik zpracování skla a bižuterie, módními přehlídkami a kulturním programem. Spojte návštěvu Jablonce nad Nisou s návštěvou Liberce a ubytujte se v Inter hostelu Liberec.

 

I v roce 2016 se uskuteční "Den Letiště Liberec" na který jste srdečně zváni. Doražte tedy 10.září 2016 na liberecké letiště na podívanou, která se nad Libercem jen tak nevidí. Bližší informace naleznete na stránkách Aeroklubu Liberec, www.aeroklubliberec.cz.

Liberec je ideální místo pro lyžaře, ke sjezdovému lyžování doporučujeme navštívit Ski areál Ještěd, areál Obří sud Javorník, Bedřichov nebo dětské středisko Severák v JIzerských horách. Pro běžkaře se denně upravují trasy Jizerské magistrály. Pokud by jste chtěli přispět na úpravu Magistrály, je možné si v městském informačním centru v LIberci zakoupt benefiční samolepky: Přispívám na úpravu jizerksé magistrály" a to v hodnotě 50 Kč, 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč nebo 2000 Kč.

Během letních i zimních měsíců můžete navštívit nejoblíbenější cíle turistů v Liberci:

- Botanickou zahradu Liberec - nejstarší botanická zahrada v ČR, ročně ji navštívi až 50 000 návštěvníků. V pavilonech je prezentováno 14 rozličných botanických témat. V Botanické zahradě lze nalézt také pozapomenuté okrasné rostliny, často v překvapivých odrůdách.

- Budovu radice - novorenessanční budova radnice na náměstí Dr.E.Beneše je dominantou a symbolem města Liberec. Nejvyšší ze tří věží měří 65 metrů. Interier radnice je bohatě zdoobený.

- Centrum Babylon - zábavní centrum nedaleko vlakového nádraží nabízí využití v podobě aquaparku, lunaparku, kuželkárny a lázeňských procedur. Tzv. Babylonské městečko je místo se spoustou obchůdků a restaurací. Je kompletně zastřešeno, takže se tu dá procházet i v nevlídném počasí.

- DinoPark Liberec - je unikátním zábavním parkem se vzdělávacími prvky, na více než 6 tis m2 ve třech patrech Nákupní galerie Plaza Liberec se můžete vydat na úžasnou cestu do druhohor, při které potkáte přes 70 statických i pohyblivých a ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech.

-iQLandii - moderní science centrum, které spojuje vědu, techniku a zábavu dohromady s možností vidět a účastnit se fyzikálních experimentů, jako je například ohnivé tornádo nebo bouře blesků. Kromě expozice nabízí IQ Landia možnost návštěvy planetárie.

- iQpark Liberec - nabízí interaktnivní expozici zaměřenou na návštěvníjy svšech věkových kategorií. K nejzajímavějším exponátům určitě patří vodní hrátky, zrdcadlové bludiště, vodní rotující tunel, bublinárium, či Fakírovo lože.

- Ještěd - televizní vysílač a hotel - se svou výškou 1012 m.n.m. je nejvyšší horou Ještědsko-kozákovského hřbetu. Na vrcholu se nachází známý televizní vysílač; v dolní části vysílače je umísten hotel a restaurace. Na Ještěd vedou lanovky, na svazích je lyžařské středisko.

- oblastní galerii Liberec - lázně - je specializovanou sírkotvornou institucí - muzeum umění. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku tří stálých expozic evropského a českého umění.

- Severočeské muzeum - patří mezi největší muzea v České republice. V přízemí budovy je umístěna expozice přírodovědy Liberecka, která přibližuje živou a neživou přírodu Libereckého kraje.

- Technické muzeum LIberec - vystavuje unikátní sbírku shruba 130 modelů tramvají, které se takto veřejně představují vůbec poprvé.

- Zoologickou zahradu Liberec - nejstarší zooologická zahrada v České republice; prohlídková trasa má přibližně 1,8 km a nabízí mnoho zajímavých zážitků, pohledů a informací. Má jednu z nejucelenějších kolekcí dravých ptáků a chovají se zde i symbol libereckého hokejového týmu - bílé tygry.

 

 

Milovníci dobrého piva se mohou zúčastnit 16.ročníku slavností svijanského piva, které se konají dne 14.8.2016 před Domem kultury LIberec.

 

 

 

 


Vítejte na stránkách Inter Hostelu Liberec.
Nabízíme levné a pohodlné ubytování v klidné části Liberce.
V bezprostřední blízkosti Liberecké přehrady a nedaleko centra města.
Přesvědčte se sami.
facebook.jpg
dash, webdesign Liberec: jezek-web.com